پاورپوینت منحنی فیلیپس چیست

مطالب دیگر:
مبانی نظری دلایل اصلی افزایش قیمت های نفت، قیمت نفت و به کارگیری اشتغال عوامل، شوک های نفتیبانک سوالات ابزار دقیق فنی و حرفه ایبررسی از مشروعيت حقوق بشر تا اطاعت و الزامتحقيق مطالعه تطبيقي الگوهاي نوين مديريت منابع انساني و ارائه الگوي مناسب براي ايرانبررسی مطالعه‌ي موردي فرآيند مديريت مدارس شبانه‌روزيمطلوبيت و رجحانخلاصه نکات مبحث 7 (ویرایش جدید) همراه با حل سوالات آزمون نظام مهندسی و کارشناسی رسمیخلاصه نکات مبحث 8 (ویرایش جدید)همراه با حل سوالات آزمون نظام مهندسی و کارشناسی رسمیخلاصه نکات مبحث 12 (ویرایش جدید) همراه با حل سوالات آزمون نظام مهندسی و کارشناسی رسمیقالب پوستر با فرمت پاورپوینت 2قالب پوستر با فرمت پاورپوینت و قابلیت ویرایش 3قالب پوستر با فرمت پاورپوینت و قابلیت ویرایش 4بررسی اعلاميه حذف خشونت عليه زنانتحقيق انسانيت و جرائم عليه آنبررسی آزادي فردي و حدود آن در حكومت اسلاميتحقیقی در مورد چشمکامل ترین روش آب درمانیقرص هاي چربي سوز چگونه باعث کاهش وزن مي شوندپرورش شتر مرغ - تغذيهتحقیق و پژوهش اصول طراحی آسانسور و پله در سازهمبانی نظری سازمان تجارت جهانی ،صنعت بیمهمبانی نظری بازی شطرنجمبانی نظری فساد،علل پیدایش فساد اقتصادی، فساد و نابرابری، دموکراسی و فساد درآمدیمبانی نظری رشد اقتصادی وانتشارآلودگی،شدت انرژیمبانی نظری بحران اقتصادی،انواع بحران اقتصادی، زمينه هاي بحران در باراهاي مالي

شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات35حجم137/828 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

آمریکا در طول تاریخ این کشور، افزایش مداوم نرخ‌های دستمزد پولی بوده است. از آنجا که دستمزد، قسمت عمده درآمد ملی را در این کشور تشکیل می‌دهد، می‌توان بیان داشت که به‌خاطر افزایش دستمزدها، نتایج پیشرفت اقتصادی به‌طور نسبی بین طبقات مختلف در این کشور توزیع شده است. اگر افزایش دستمزدها با سرعت انجام گیرد، می‌تواند ثبات قیمت‌ها را از بین ببرد. منحنی فیلیپس در حقیقت نمایانگر وجود و ثبات یک رابطه معکوس بین دو مشکل مهم اقتصادی یعنی بیکاری و تورم در آمریکا و دیگر کشورهای پیشرفته سرمایه‌داری است. دوره‌های بحران و بیکاری، با ثبات نسبی و با کاهش قیمت‌ها همراه است و دوره‌های رونق با افزایش سریع‌تر قیمتها روبه‌رو است. در دوران رونق اقتصادی، زمانی‌که حجم تقاضای کل، بالا و بیکاری، پایین است، سطح قیمت‌ها با آهنگی سریع‌تر از گذشته بالا می‌رود و برعکس، در دوران رکود و کاهش اشتغال، سطح قیمت‌ها غالبا تنزل می‌کند و فشارهای تورّمی کم می‌شود.

در سال 1958 مدرسه اقتصادی لندن، گزارشی را از فیلیپس منتشر نمود که جیمز توبین (James Tobin: 1918-2002) برنده جایزه نوبل آن‌را با نفوذترین گزارش کلان قرن گذشته نامید. در این گزارش، فیلیپس اطلاعاتی را در مورد رابطه بین افزایش دستمزد و نرخ بیکاری در انگلستان برای سال‌های 1861-1913 جمع‌آوری نمود. وقتی وی منحنی این اطلاعات جمع‌آوری شده را در سال‌های فوق رسم نمود، دریافت که رابطه بین دو مقدار فوق، طوری است که برای انگلستان تا سال‌های 1957 همین ارتباط تکرار می‌شود. منحنی فیلیپس نشان داد که بین نرخ بیکاری و نرخ دستمزد پولی یک رابطه معکوس وجود دارد؛ به‌طوری‌که کاهش در نرخ بیکاری، منجر به افزایش در نرخ دستمزد و یا قیمت‌ها می‌شود.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

منحنی فیلیپس اولیه

تفاوت نظریه فیلیپس و نظریه کینز

تحلیل مکتب پولی

تکامل نظریه فیلیپس

پایان

عنوان : منحنی فیلیپس چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 140 کیلوبایت

تعداد صفحات : 35

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"