پاورپوینت منحنی امکانات تولید

مطالب دیگر:
پاورپوینت ارتباطات میان فردی در سازمانپاورپوینت پویایی‎های گروه و کار تیمیپاورپوینت توسعه مسیر شغلی و استرس کاریپاورپوینت رفتار در سازمان هاپاورپوینت شخصیت و رابطه آن با رفتار سازمانیپاورپوینت اوراق بهادار با درآمد ثابت و سهام عادی (ویژه ارائه کلاسی درس های تصمیم گیری در مسائل مالی)پاورپوینت تأمین مالی بلندمدت (ویژه ارائه کلاسی درس های تصمیم گیری در مسائل مالی)پاورپوینت تأمین مالی کوتاه مدت و میان مدتپاورپوینت تصمیم گیری در مورد خرید یا اجاره دارایی هاپاورپوینت فرآیند مدیریت ریسک (ارائه کلاسی درس های تصمیم گیری در مسائل مالی و مدیریت سرمایه گذاری)پاورپوینت مدیریت تکنولوژیپاورپوینت تاریخچه، مفاهیم و الگوهای مدیریت استراتژیکپاورپوینت نرم افزار کنترل پروژه MSPپاورپوینت انواع روش های تأمین مالی پروژهپاورپوینت نهادهای سپرده پذیرجزوه سمینار تخصصی بهسازی عمیق خاک- تزریق و افزودنی هاپروژه درس تحليل خطرپذيري به همراه توضیحات کاملپاورپوینت فصل چهاردهم کتاب مبانی مدیریت رفتار سازمانی دکتر رضائیان با موضوع مدیریت تحول سازمانیگزارش تخصصی مرتبط با شغل ویژه معلمان و دبیراننمونه گزارش تخصصی مرتبط با شغل ویژه دبیران و معلمینطرح توجیهی فنی، مالی و اقتصادی پرورش ماهی قزل‌آلاپاورپوینت طرح درس جامعه شناسی کار و بیکاریپاور پوینت انرژی مایکروویوپاورپوینت روش شناسی تجزیه و تحلیل مباحث ویژه مدیریت دولتیپاورپوینت سقف عرشه فولادی و دیافراگم

شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات35حجم176/782 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 35 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مهم‌ترین مفهوم در رابطه با بحث تولید چند محصول، منحنى امکانات تولید است که بعضاً به آن منحنى یا تابع تبدیل (Transformation Function) نیز مى‌گویند. منحنی امکانات تولید، ترکیب‌های حداکثر ستانده را که اقتصاد می‌تواند، با به‌کار گرفتن همه منابع موجود تولید کند، نشان می‌دهد. منحنی امکانات تولید که به آن منحنی مرز نیز گفته می‌شود، دال بر رابطه مبادله است؛ تولید مقدار بیشتری از یک کالا به‌طور ضمنی به‌معنای تولید کمتر کالای دیگر است. نقاط بالای منحنی، داده‌هایی را نشان می‌دهد که از آنچه در دسترس اقتصاد است، بیشتر است. نقاط داخل منحنی بیان‌گر ناکارآمدی است. با به‌کار گرفتن کامل داده‌های موجود، اقتصاد می‌تواند ستانده خود را تا حد منحنی مرز، افزایش دهد.

تولیدکنندگان اقتصادی برای کسب سود بیشتر، عوامل تولیدی را به‌گونه‌ای مناسب با یکدیگر ترکیب می‌کنند. به‌همین جهت بخش‌های عمده‌ای از علم اقتصاد را مباحث تولید تشکیل می‌دهد. میزان تولیدات و ارزش اقتصادی آن، یکی از مهم‌ترین ابزار اندازه‌گیری موفقیت‌های اقتصادی کشورهاست. به‌نظر ژان باتیست سی (Jean Baptiste Say: 1767-1832) اقتصاددان مکتب کلاسیک، هر کالایی هنگامی تولید تلقی می‌شود که ارزش آن، برای مصرف‌کننده مساوی هزینه‌های تولید باشد. تولیدکننده‌ای که کالایی را تولید کند و قادر به فروش آن نباشد، در حقیقت چیزی تولید نکرده است. از این‌رو تولید را ایجاد فایده و مطلوبیّت برای ارضای خواسته‌های افراد می‌دانند؛ در عین حال تولید، رشته‌ای از فعالیت‌های انسانی است که عوامل تولید توسط آنها با یکدیگر ترکیب شده و کالاها و خدمات مورد نیاز افراد را فراهم می‌کند. به‌عبارت ساده‌تر، تولید کردن یعنی ایجاد فواید اقتصادی جدید.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
فروض
ترسیم منحنی (مرز) امکانات تولید
منحنی (مرز) امکانات تولید در طی زمان
منحنی (مرز) امکانات تولید، عدالت و رشد
اشکال منحنی‌های امکانات تولید
پایان

عنوان : منحنی امکانات تولید

فرمت : پاورپوینت

حجم : 180 کیلوبایت

تعداد صفحات : 35

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"