پاورپوینت فساد مالی چیست

مطالب دیگر:
📃پاور پوینت اضطراب اجتماعی 📃پاور پوینت اضطراب📃پاور پوینت اعتماد سازمانی📃پاور پوینت اعتیاد به اینترنت📃پاور پوینت اعتیاد به تلفن همراه و اینترنت 📃پاور پوینت امنیت اجتماعی📃پاور پوینت آموزش فلسفه به کودکان 📃پاور پوینت آموزش و پرورش در آرای پیشگامان جامعه شناسی📃پاور پوینت آموزن جهت زندگی 📃پاور پوینت اندازه گیری، ارزشیابی و آزمون های معلم ساخته📃پاور پوینت آزمون استاندارد 📃پاور پوینت روانسنجی بررسی مقیاس ارتباط با حیوانات خانگی 📃پاور پوینت بهره وری از سازمان📃پاور پوینت ضریب کاپا📃پاور پوینت پرسش نامه استرس ادراک شده📃پاور پوینت پرسش نامه اضطراب کتل📃پاور پوینت پرسش نامه امید به زندگی میلر📃پاور پوینت پرسش نامه خشم کودک ونوجوان📃پاور پوینت پرسش نامه فرزند پروری یانگ📃پاور پوینت پرسش نامه هوش فرهنگی📃پاور پوینت پرسشنامه 5 عاملی شخصیت (نئو )📃پاور پوینت پرسشنامه احساس پیری 📃پاور پوینت پرسشنامه استاندارد اضطراب امتحان دریس کول 📃پاور پوینت پرسشنامه اضطراب بک📃پاور پوینت پرسشنامه اضطراب رقابتی در ورزش

شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات32حجم303/558 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

کلمه "فساد" از ریشه "فسد" بوده که به‌معنای تباه ساختن، به‌ستم مال کسی را گرفتن و جلوگیری کردن از انجام اعمال درست و سالم است. فساد در زبان انگلیسی با عنوان «Corruption» و ریشه لاتینی «Rumpere» مطرح می‌شود، که به‌معنای شکستن و نقض کردن است. چیزی که شکسته یا نقض می‌شود، می‌تواند قوانین و مقرّرات یا قواعد اداری باشد.بدین معنا، فساد یعنی هر پدیده‌ای که مجموعه‌ای را از اهداف و کارکردهای خود بازدارد. اما در اصطلاح، به هر نوع تصرّف غیر قانونی در اموال دولتی و سوء استفاده از موقعیّت و استفاده غیر قانونی از اختیارات و قدرت در جهت استفاده از امکانات مالی اطلاق می‌شود؛ که دارای مصادیقی چون اختلاس، رشوه، اخّاذی و رانت‌های اقتصادی، برداشت و دخل و تصرّف غیر قانونی در وجوه و اموال، استفاده از امتیازات و بهره‌برداری‌های مالی و اشکال گوناگون دیگر است.

فساد مالی، پدیده‌ای پیچیده، چند بُعدی و دارای علل و آثار چندگانه است که در اوضاع مختلف، نقش و نمودهای متفاوتی می‌یابد. فساد مالی، گاهی به صورت معضل ساختاری سیاست یا اقتصاد و گاهی به‌صورت مسأله‌ای فرهنگی و اخلاقی فردی تلقّی می‌شود و می‌تواند مشروعیّت نظام را به‌خطر بیندازد. گرچه شکلی که فساد مالی به خود گرفته در طول تاریخ و از یک قوم به قوم دیگر تغییر یافته است؛ لیکن هم در نظام‌های حکومتی سلطه‌طلب و هم در نظام های حکومتی دموکراتیک بیماری شایعی به‌شمار می‌آید که افزایش‌های چشم گیری در بروز آن غالبا با تغییر ساختار قدرت سیاسی و اجتماعی ملازمه دارد.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

شاخص‌های فساد مالی

آثار فساد مالی بر متغیر‌های اقتصادی

پایان

عنوان : فساد مالی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 304 کیلوبایت

تعداد صفحات : 32

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"